Archiv autora: Ota Faldyna

Škola svědectví a evangelizace

Dovolujeme si Vás pozvat na školu evangelizace a svědectví, která proběhne částečně v Českých Budějovicích a závěrem také v Třeboni.

V pátek se sejdeme s naším hlavním hostem, bratrem Uhlíkem, v prostorách Riegrovy 17, v Budějovicích, kde bude probíhat seminář evangelizace, který v sobotu naváže praktickými ukázkami. škola svědectví

V neděli pak navážeme shromážděním, kde se bude br. Uhlík modlit za nemocné. Jeho kázání a modlitby jsou totiž často provázeny fyzickým i duševním uzdravením.

Schránka01

Těšíme se shledanou, ať už v Budějovicích, nebo v Třeboni.

Přednáška & beseda o Islámu a migraci

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku s bývalým muslimem Salmanem Hasanem, která proběhne 28.3., od 18.30 v hotelu Zlatá Hvězda.

Věřím, že toto setkání může být pro mnoho lidí zajímavé, když se v médiích šíří strach z uprchlíků a z politických míst je snaha vše nějak zaobalit.

Proto si myslím, že setkání s člověkem,  který byl muslimem a nyní žije v ČR, stal se křesťanem, může vnést jakousi rovnováhu mezi to, co slyšíme v televizi a to, co se snaží prezentovat politici.

hasan1

Těšíme se na shledanou na místě.

 

 

Láska je široký pojem…

Pokud chcete znát lidový názor, běžte na Wikipedii. A tak jsem to také jednou udělal. Kázal jsem totiž o tom, že Bůh je láska. Ale co je to vlastně láska? Jak to dnes lidé vidí?

Wikipedie říká:

Láska je široký pojem … pro silný, kladný a spíše trvalý vztah k jiné osobě, případně i k ideji nebo věci.

Celá definice lásky je delší a snadno si ji najdete. Nicméně pozornému čtenáři neujde, že láska je pro dnešního člověka … široký pojem. Láska je něco, čemu moc nerozumíme a dalo by se říct, že nám moc nejde mít druhé rádi.

Mohl bych pokračovat výčtem statistik rozvodovosti nebo vyprávět historky z práce o tom, jak mi někdo nepomohl, i když mohl, a že lidé parkují před domem bezohledně a nemyslí na druhé, že by také mohli chtít zaparkovat, abych podpořil myšlenku, že moc lásky a ohleduplnosti na světě není… ano mohl bych.

Raději Vás ale chci pozvat na naše bohoslužby, kde se budeme v několika následujících setkáních zamýšlet nad tím, co je láska, kde se nám ztrácí, anebo také jak milovat nepřátele (což pro vás může být nápomocné třeba v situaci, jak vyjít se sousedem nebo kolegou) a v neposlední řadě i jak přijmout sám sebe.

Na to vše se může těšit, když navštívíte naše bohoslužby.

Přijďte na přednášku o finanční gramotnosti

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku o finanční gramotnosti, která proběhne 28.10.2015, ve státní svátek Vzniku samostatného Československa.

Pokud se ptáte, o co se vlastně jedná, pak bychom rádi nabídli krátké video:

Svět financí je velmi komplikovaný. Ne proto, že by vše bylo tak složité, ale proto, že na vás chtějí vydělat jiní. V takovém případě je dobré znát základní pojmy, vědět na co se zeptat, co je důležité a co ne.

Z tohoto důvodu jsme pozvali odborníky, kteří vám veselou formou mohou poradit a pomoci se zorientovat ve světě financí. Je zcela na vás, jak s těmito novými informacemi naložíte (v žádném případě se nejedná o předváděčku, kde něco na konci musíte).

Jde o přibližně dvouhodinovou vzdělávací akci, kde se můžete dozvědět, vše co vás zajímá.

tmava_

 

Budeme se těšit na shledanou na místě.

Týden manželství

Pozvánka na přednášku

Víte, jaký recept nezná ani Láďa Hruška? Je to recept na manželství! (V jeho kuchařce jsem takový recept nenašel.) Proto jsme se rozhodli, v rámci Týdne manželství, uspořádat přednášku na téma „Existuje na manželství recept?“

Manželství je věc velmi důležitá, není to ale vždy úplně jednoduché. Proto, ať už jste spokojeni (a chcete být více), nebo váháte, zda to má ještě smysl, vám všem jsme se rozhodli věnovat tuto přednášku. Pokud sezdáni nejste a přemýšlíte, zda to má dnes ještě smysl, přijďte i vy.

pet jazyku

První tři návštěvníci přednášky vyhrají knihu Pět jazyků lásky od světoznámého manželského poradce Garryho Chapmana!

Hlavním řečníkem večera je Mgr. Andrea Jarošová. Andrea je vdaná a s manželem Filipem mají dva hochy. Andrea se věnuje poradenství a psychoterapii a dokonce již ve své diplomové práci se věnovala rozboru teorie „Ideálního otce a matky“.

Místo, čas

Přednáška se koná v hotelu Zlatá Hvězda, 12. 2. 2015, od 18 hod. 

bile pozadi b_res

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Ohlédnutí za létem

Reportáž z festivalu Život je víc

Poslední srpnový týden v Třeboni proběhla dlouho plánovaná akce, náš křesťanský festival s mottem „Život je víc!!“ Jeho náplň se odvíjela právě od této naší filosofie, kterou jsme se rozhodli s lidmi sdílet: V životě jde o mnohem víc než jen zdraví, peníze, štěstí, pokoj. Jde o věčného Boha, který nás miluje a rozhodl se nás vysvobodit ode všeho zlého!

Z festivalu

Program festivalu byl bohatý, nejčastěji jste nás mohli potkat v ulicích města nebo v parku. Povídali jsme si s lidmi o jejich světonázorech, nabízeli jsme modlitby a pozvánky na další body programu.

V zámecké zahradě jsme za pomoci týmu Jesus Revolution Italy pořádali programové bloky skládající se z tanců, dramat a příběhů, které jsme vyprávěli.

Pro děti byl každý den připravený program Awana, tvoření a první polovinu týdne i show Jaye Risnera, amerického baviče, který pracoval i v Disney Landu.

Pro starší generaci jsme tři večery v týdnu promítali filmy z festivalu Jeden svět. Tuto akci zaštiťuje organizace Člověk v tísni.

Ovšem nejlépe na nás reagovala skupina mládeže, kterou jsme po akci v parku zvali na večerní čajovnu. Tam jsme si mohli povídat, slyšet zajímavé příběhy a sledovat poetické vstupy progresivního umělce ze Vsetína.

Na závěr našeho festivalu byl na louce u Zlaté stoky (areál restaurace Pěšárna) koncert kapely OpenTHeaven.

Slovo závěrem

Možná jste nás v Třeboni potkali, možná ne, s jistotou ale mohu říci, že my jsme z festivalu mohli odjet s pocitem, že Třeboňáci jsou přece jenom přemýšliví lidé s touhou po porozumění životu, vesmíru a vůbec. Velmi rádi se do Třeboně budeme vracet a to nejen příští rok na festival v podobném stylu, ale také každých 14 dní na odpolední bohoslužby.

Minifestival Jeden svět nyní také Třeboni

V současné chvíli usilovně připravujeme promítání pásma dokumentů filmového festivalu Jeden svět. (Více o festivalu zde.) Rádi bychom touto sérií dokumentů ukázali, že všichni jsme lidé. Bez ohledu na to, kde žijeme nebo čemu věříme. Jsme obyvatelé planety Země, jednoho světa.

My křesťané věříme, že všichni lidé bez rozdílu jsou stvořeni Bohem k Jeho obrazu a vztahu s Ním. Ale vypadá podle toho náš svět?

Přijďte se podívat na kvalitní dokumenty z dálných končin, ale i z nedaleka… Pojďme společně diskutovat o problémech našeho světa. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Místo a termíny promítání

Promítání bude probíhat vždy od 18:00 v malém sále hotelu Zlatá hvězda v následujících termínech:
19. 2.: Snímek Ilegální máma.
Přistěhovalci nemusí být zlí nebo zloději. Možná jen chtějí normální život jako my.

22. 2.: Snímek Úžasný Ázerbajdžán
Jaké mohou mít důvody lidé pro imigraci do Evropy?

26. 2.: Snímek Tři dary 
Situace není beznadějná, ale pomoc je nutná. Tento snímek dokumentuje pomoc Člověka v tísni třem rodinám v Afghánistánu.

1. 3.: Snímek Manželka za padesát ovcí 
To, čemu lidé věří, ovlivňuje jejich chování, kulturu a celou společnost.

5. 3.: Snímek Krev v mobilech 
Chování nás na západě ovlivňuje třetí svět víc, než by se zdálo! Kvůli určitým minerálům, které se používají v mobilních telefonech, umírají lidé.

8. 3.: Snímek Zemřít ukamenováním
Bez komentáře.

12. 3.: Snímek Epicentrum
Podobně jako Tři dary, i tento snímek dokumentuje českou pomoc.

15. 3.: Cestopisná přednáška Moje řecká zkušenost
Petr Škopek několikrát navštívil Řecko, které je jednou z tranzitních zemí, kam přichází uprchlíci z třetího světa. Petr, společně s týmem dalších, navštívil místa, kde uprchlíci bydlí. Má mnoho fotografií a zajímavých příběhů z těchto cest.