Archiv pro rubriku: Nezařazené

Škola svědectví a evangelizace

Dovolujeme si Vás pozvat na školu evangelizace a svědectví, která proběhne částečně v Českých Budějovicích a závěrem také v Třeboni.

V pátek se sejdeme s naším hlavním hostem, bratrem Uhlíkem, v prostorách Riegrovy 17, v Budějovicích, kde bude probíhat seminář evangelizace, který v sobotu naváže praktickými ukázkami. škola svědectví

V neděli pak navážeme shromážděním, kde se bude br. Uhlík modlit za nemocné. Jeho kázání a modlitby jsou totiž často provázeny fyzickým i duševním uzdravením.

Schránka01

Těšíme se shledanou, ať už v Budějovicích, nebo v Třeboni.

Přednáška & beseda o Islámu a migraci

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku s bývalým muslimem Salmanem Hasanem, která proběhne 28.3., od 18.30 v hotelu Zlatá Hvězda.

Věřím, že toto setkání může být pro mnoho lidí zajímavé, když se v médiích šíří strach z uprchlíků a z politických míst je snaha vše nějak zaobalit.

Proto si myslím, že setkání s člověkem,  který byl muslimem a nyní žije v ČR, stal se křesťanem, může vnést jakousi rovnováhu mezi to, co slyšíme v televizi a to, co se snaží prezentovat politici.

hasan1

Těšíme se na shledanou na místě.

 

 

Láska je široký pojem…

Pokud chcete znát lidový názor, běžte na Wikipedii. A tak jsem to také jednou udělal. Kázal jsem totiž o tom, že Bůh je láska. Ale co je to vlastně láska? Jak to dnes lidé vidí?

Wikipedie říká:

Láska je široký pojem … pro silný, kladný a spíše trvalý vztah k jiné osobě, případně i k ideji nebo věci.

Celá definice lásky je delší a snadno si ji najdete. Nicméně pozornému čtenáři neujde, že láska je pro dnešního člověka … široký pojem. Láska je něco, čemu moc nerozumíme a dalo by se říct, že nám moc nejde mít druhé rádi.

Mohl bych pokračovat výčtem statistik rozvodovosti nebo vyprávět historky z práce o tom, jak mi někdo nepomohl, i když mohl, a že lidé parkují před domem bezohledně a nemyslí na druhé, že by také mohli chtít zaparkovat, abych podpořil myšlenku, že moc lásky a ohleduplnosti na světě není… ano mohl bych.

Raději Vás ale chci pozvat na naše bohoslužby, kde se budeme v několika následujících setkáních zamýšlet nad tím, co je láska, kde se nám ztrácí, anebo také jak milovat nepřátele (což pro vás může být nápomocné třeba v situaci, jak vyjít se sousedem nebo kolegou) a v neposlední řadě i jak přijmout sám sebe.

Na to vše se může těšit, když navštívíte naše bohoslužby.

Přijďte na přednášku o finanční gramotnosti

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku o finanční gramotnosti, která proběhne 28.10.2015, ve státní svátek Vzniku samostatného Československa.

Pokud se ptáte, o co se vlastně jedná, pak bychom rádi nabídli krátké video:

Svět financí je velmi komplikovaný. Ne proto, že by vše bylo tak složité, ale proto, že na vás chtějí vydělat jiní. V takovém případě je dobré znát základní pojmy, vědět na co se zeptat, co je důležité a co ne.

Z tohoto důvodu jsme pozvali odborníky, kteří vám veselou formou mohou poradit a pomoci se zorientovat ve světě financí. Je zcela na vás, jak s těmito novými informacemi naložíte (v žádném případě se nejedná o předváděčku, kde něco na konci musíte).

Jde o přibližně dvouhodinovou vzdělávací akci, kde se můžete dozvědět, vše co vás zajímá.

tmava_

 

Budeme se těšit na shledanou na místě.

Promítání filmu Nebe existuje

Nebe existujeZveme vás na promítání filmu, který byl natočen podle skutečného příběhu.  Malý chlapec se po narkóze vzbudí a má podivohodnou znalost  různých rodinných událostí o kterých mu nikdo neřekl. Tento chlapec viděl nebe, a málo kdo mu to věřil.

Týden manželství

Pozvánka na přednášku

Víte, jaký recept nezná ani Láďa Hruška? Je to recept na manželství! (V jeho kuchařce jsem takový recept nenašel.) Proto jsme se rozhodli, v rámci Týdne manželství, uspořádat přednášku na téma „Existuje na manželství recept?“

Manželství je věc velmi důležitá, není to ale vždy úplně jednoduché. Proto, ať už jste spokojeni (a chcete být více), nebo váháte, zda to má ještě smysl, vám všem jsme se rozhodli věnovat tuto přednášku. Pokud sezdáni nejste a přemýšlíte, zda to má dnes ještě smysl, přijďte i vy.

pet jazyku

První tři návštěvníci přednášky vyhrají knihu Pět jazyků lásky od světoznámého manželského poradce Garryho Chapmana!

Hlavním řečníkem večera je Mgr. Andrea Jarošová. Andrea je vdaná a s manželem Filipem mají dva hochy. Andrea se věnuje poradenství a psychoterapii a dokonce již ve své diplomové práci se věnovala rozboru teorie „Ideálního otce a matky“.

Místo, čas

Přednáška se koná v hotelu Zlatá Hvězda, 12. 2. 2015, od 18 hod. 

bile pozadi b_res

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Ohlédnutí za létem

Reportáž z festivalu Život je víc

Poslední srpnový týden v Třeboni proběhla dlouho plánovaná akce, náš křesťanský festival s mottem „Život je víc!!“ Jeho náplň se odvíjela právě od této naší filosofie, kterou jsme se rozhodli s lidmi sdílet: V životě jde o mnohem víc než jen zdraví, peníze, štěstí, pokoj. Jde o věčného Boha, který nás miluje a rozhodl se nás vysvobodit ode všeho zlého!

Z festivalu

Program festivalu byl bohatý, nejčastěji jste nás mohli potkat v ulicích města nebo v parku. Povídali jsme si s lidmi o jejich světonázorech, nabízeli jsme modlitby a pozvánky na další body programu.

V zámecké zahradě jsme za pomoci týmu Jesus Revolution Italy pořádali programové bloky skládající se z tanců, dramat a příběhů, které jsme vyprávěli.

Pro děti byl každý den připravený program Awana, tvoření a první polovinu týdne i show Jaye Risnera, amerického baviče, který pracoval i v Disney Landu.

Pro starší generaci jsme tři večery v týdnu promítali filmy z festivalu Jeden svět. Tuto akci zaštiťuje organizace Člověk v tísni.

Ovšem nejlépe na nás reagovala skupina mládeže, kterou jsme po akci v parku zvali na večerní čajovnu. Tam jsme si mohli povídat, slyšet zajímavé příběhy a sledovat poetické vstupy progresivního umělce ze Vsetína.

Na závěr našeho festivalu byl na louce u Zlaté stoky (areál restaurace Pěšárna) koncert kapely OpenTHeaven.

Slovo závěrem

Možná jste nás v Třeboni potkali, možná ne, s jistotou ale mohu říci, že my jsme z festivalu mohli odjet s pocitem, že Třeboňáci jsou přece jenom přemýšliví lidé s touhou po porozumění životu, vesmíru a vůbec. Velmi rádi se do Třeboně budeme vracet a to nejen příští rok na festival v podobném stylu, ale také každých 14 dní na odpolední bohoslužby.

Pozvánka na týden s heslem: „Život je víc“

Od 23. srpna do 31. srpna  budeme pořádat  v Zámecké zahradě kulturní program „Život je víc“. Chtěli bychom oslovit třeboňskou veřejnost  křesťanským programem zaměřením na děti a jejich rodiče v dopoledních hodinách.  Při něm si děti mohou zahrát společně s vedoucími  Třeboňského Awana klubu tzv.  Awana hry.  Nebo si  u stolu pod altánem vyrobit  nějakou papírovou hračku. Odpoledne pak nám předvedou tance a scénky  mladí křestané s Itálie i ČR. Ve večerních hodinách vás  chceme pozvat na setkání a promítání filmohého festivalu jeden svět.

život je vícjeden-svět srpen2014 aděti třeboň